Propolis

propolis1

Propolis v surovom stave

Základom propolisu je zmes živíc z vyrastajúcich pupeňov stromov. Včely ho používajú na dezinfekciu úľa. Zaplňujú nim medzery menšie ako 3 mm. To im pomohlo prežiť milióny rokov pri tlaku rozličných chorôb. Úľový priestor je sterilnejší ako operačná sála. Flavonoidy obsiahnuté v propolise mu dodávajú imunologické vlastnosti, ktoré v porovnaní a antibiotikami majú široké spektrum účinnosti proti baktériám, vírusom a hubám. To si samozrejme všimli aj ľudia používajú ho pri dezinfekcii poranení a ostatných chorobách.

Cena: 2 € / 25 g

propolisova tinktura

Propolis – tinktúra

Je to roztok propolisu v 75 % liehu. Používa sa pri hnisavých, zle hojacich sa ranách. Zriedený roztok sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny pri paradentóze,   angínach a  chrípkových   epidémiách.  S  úspechom sa  používa aj pri liečbe prostaty a žalúdočných problémov. Fľaštička propolisovej tinktúry, ako prvá pomoc, by nemala chýbať v žiadnej domácnosti.

Cena: 3 € / 30 ml

mast1

Propolis – masť

Propolisová masť je propolisový prášok rozpustený v lekárenskej vazelíne. Používa sa pri rôznych kožných problémoch, exémoch, popraskaných perách a pokožke. Má dezinfekčné účinky pri liečbe hemoroidov. Jej liečivé účinky sa preukázali aj pri používaní pri preležaninách.

Cena: 3 € / 50 g